Konsertoversikt

I Dextra Musicas konsertserie på Sentralen kan du høre instrumenter fra en av verdens fremste samlinger av strykeinstrumenter i samspill med våre fremste kammermusikere. En gang i måneden inviterer vi også til lunsjkonserter i Vinterhagen der du kan ta deg en kaffe og noe godt å bite i fra kafeteriaen samtidig som du nyter fantastisk musikk.

Lunsjkonsert på Sentralen
29.september/ Forstanderskapsalen/ 11.30
Kelly Sohyoung Lee , fiolin
Ole Christian Haagenrud, klaver

Program:
Musikk av Grieg, Gade & Kreisler

Billetter/ Tickets

Eldbjørg Hemsing med venner & Erlend Apneseth trio med Frode Haltli
06.oktober/ Marmorsalen/ 19.00
Eldbjørg Hemsing, fiolin
Oda Gunther, fiolin
Alva Holm, fiolin
Elinor David, bratsj
Dorran Alibaud, cello
Sveinung Bjelland, klaver

Erlend Apneseth trio med Frode Haltli
Erlend Apneseth – hardingfele
Frode Haltli – trekkspill
Stephan Meidel – gitar
Øyvind Hegg-Lunde – trommer
Thorolf Thuestad – lyd

Program:
Musikk av Dvorak, Schumann og Erlend Apneseth trio

Billetter/ Tickets

Lunsjkonsert på Sentralen: Beethoven lunsjfestival
26.-30 oktober/ Sentralen/ kl 11.30 og 13.00
Dorothee Appelhans, Sunniva Herland Monstad, Annika Tietzer, Maren Ohm Ballestad, Rakel Grønberg, Anna Rødevand, fiolin, Julie Ye, Tor Espen Aspaas, Vebjørn Anvik, Haldor Mæland, klaver.

NB: Konsertene mandag 26. oktober holdes på Gamle Raadhus Scene, adresse Christiania Torv 1, 0157 Oslo
Konsertene 27.-30. oktober holdes i Forstanderskapssalen på Sentralen.

Program:
Alle Beethovens ti fiolinsonater

Billetter/ Tickets

Ragnhild Hemsing, Tor Espen Aspaas  & Velvet Strykekvartett
03.november/ Forstanderskapsalen/ 19.00
Ragnhild Hemsing, fiolin
Amanda Horn, fiolin
Mari Okshovd, fiolin
Iris Maidre Aarvik, bratsj
Maria Conde Campos, cello
Tor Espen Aspaas, klaver

Program:
Musikk av Beethoven, Grieg & Kvandal

Billetter/ Tickets

Lunsjkonsert på Sentralen
17.november/ Forstanderskapsalen/ 11.30
Eivind Ringstad, bratsj
David Meier, klaver

Program:
Musikk av Benjamin, Ysaÿe & Saint-Saëns 

Billetter/ Tickets

Stephan Barratt- Due med venner
24.november/ Marmorsalen/ 19.00
Stephan Barratt- Due, fiolin
Bård Monsen, fiolin
Johannes Shantz, fiolin
Ida Bryhn, bratsj
Sverre Barratt- Due , cello
Christian Ihle Hadland, klaver

Program: Fin de Siécle
Musikk av Mahler, Resphigi & Chausson

Billetter/ Tickets

Lunsjkonsert på Sentralen
15.desember/ Forstanderskapsalen/ 11.30
Henning Kraggerud, fiolin
Aleksandra Bukala, klaver

Program
Musikk av Henning Kraggerud

Billetter/ Tickets

Lunsjkonsert på Sentralen
02.februar/ Vinterhagen/11.30    
Fagerborgfestspillene byr på høydepunkter fra sitt festivalprogram

W.A.M trio & Joakim Røbergshagen
23.februar/ Forstanderskapsalen/ 19.00
Atle Sponberg, fiolin
Joakim Røbergshagen, fiolin
Martin Stegner, bratsj
Øyvind Gimse, cello

Lunsjkonsert på Sentralen
09.mars/ Vinterhagen/ 11.30    
Det Norske Kammerorkester

Lunsjkonsert på Sentralen
30.mars/ Vinterhagen/ 11.30    
Birgitta Oftestad, cello
Natallia Papova, klaver

Louisa Tuck med venner
13.april/ Forstanderskapsalen/ 19.00
Elise Båtnes, fiolin
Henninge Landaas, bratsj
Clara Friedensburg, cello
Louisa Tuck, cello
Klaus Mäkelä, cello

Welde/ Gudim/ Ringstad/ Stalheim & Huang
11.mai/ Forstanderskapsalen/ 19.00
Sonoko Miriam Shimano Welde, fiolin
Ludvig Gudim, fiolin
Eivind Ringstad, bratsj
Amalie Stalheim, cello
David Huang, klaver

Lunsjkonsert på Sentralen
25.mai / Vinterhagen/ 11.30  
Catherine Bullock, bratsj
Torleif Thedéen, cello
Marianna Shirinyan, klaver